Akwamaryn - właściwości

 

Akwamaryn jest uważany przez wielu za kamień o wielu właściwościach ezoterycznych i magicznych. Wierzy się, że ma on silne właściwości ochronne i uzdrawiające, a także pomaga w walce z lękiem i stresem oraz wzmacnia wiarę i pewność siebie. Jest uważany za kamień szczęścia i miłości i pomaga w uzyskaniu pokoju i harmonii w związkach oraz w promowaniu uczciwości i szczerości.

Jak głoszą legendy, akwamaryn jest również uważany za kamień, który pomaga w uzyskaniu dostępu do wiedzy tajemnej i umożliwia kontakt z duchami i istotami astralnymi. Wg. wierzeń może pomóc w rozwoju mocy wyobraźni i wizjonerstwa, a także pomagać w rozwiązywaniu problemów i uzyskiwaniu inspiracji.

Akwamaryn jest również uważany za kamień, który pomaga w ochronie przed negatywnymi emocjami i myślami, a także pomaga w oczyszczaniu i ochronie aurze. Może być używany do ochrony podczas medytacji lub pracy z duchami i istotami astralnymi, a także jako narzędzie do wyciszania umysłu i uzyskiwania spokoju i równowagi.

Należy pamiętać, że właściwości ezoteryczne kamieni szlachetnych są często przedmiotem legend i tradycji, a ich skuteczność może być trudna do udowodnienia naukowo. Warto pamiętać, że kamienie szlachetne nie powinny być traktowane jako substytut leczenia medycznego i należy skonsultować się z lekarzem w przypadku problemów zdrowotnych.