Kamienie szlachetne kolorową alternatywą dla diamentów!

 

Każda biżuteria jest kropką nad "i" wśród dodatków. Jednak ta, zawierająca kamienie szlachetne to zdecydowanie coś więcej niż tylko element garderoby. Dzięki niej możemy się poczuć wyjątkowo, jednocześnie podkreślając naszą indywidualność i wyszukany styl. Nie dziwi więc fakt, że jest uwielbiana przez kobiety na całym świecie.

Niezależnie od preferencji i zasobności portfela, prawdziwa biżuteria pozwala wprowadzić odrobinę luksusu i piękna do naszego życia. Ponadto sprawi, że jej właściciel będzie postrzegany jako osoba elegancka i pełna klasy. Choć biżuteria wysadzana kamieniami szlachetnymi nie należy do najtańszych, warto postawić na dobrą jakość. Lepiej jest zakupić kilka luksusowych i ponadczasowych modeli, które można dopasować do różnych stylizacji. Nie obawiajmy się również, że zainwestujemy pieniądze w produkt, który po kilku sezonach przestanie być modny. Niektóre materiały nigdy nie stają się nudne. Poza tym, jeśli będą dobrze konserwowane, mogą posłużyć na wiele lat i nadal wyglądać świetnie.

Diamentowa klasyka

Diament jest wciąż najchętniej wybieranym kamieniem jubilerskim. Osadza się go zarówno w pierścionkach zaręczynowych, biżuterii ślubnej oraz innych ekskluzywnych modelach. Biżuteria diamentowa przykuwa wzrok nieskazitelnym blaskiem i kojarzy się z bogactwem. Pomimo to, w ostatnim czasie coraz chętniej sięga się po inne kamienie szlachetne. Wśród często wybieranych znajdują się klasyczne, takie jak: szafiry, rubiny czy szmaragdy, ale również kamienie bardziej egzotyczne, wyróżniające się niezwykłą formą oraz kolorystyką.

Kamienie szlachetne kolorową alternatywą dla diamentów.

Dzisiaj chętniej stawiamy na oryginalność. Dlatego właśnie diamenty są coraz odważniej zastępowane innymi kamieniami, które wcale nie ustępują im pod względem piękna i luksusu. A dodatkowo wyróżniają z tłumu, co świadczy o ich wyjątkowości i unikalności. Warto wspomnieć o wielkiej trójce wśród kamieni szlachetnych. Tworzą ją: rubin, szafir i szmaragd. Wybór tak ciekawych kamieni, również do biżuterii zaręczynowej i ślubnej będzie idealnym podkreśleniem niezależności. Warto więc zaryzykować i postawić na mniej oczywisty wybór, który może przynieść o wiele bardziej spektakularny efekt.

Płomienny rubin

Uważany jest za jeden z wyjątkowych kamieni szlachetnych. Jego energia wpływa na bogactwo uczuć oraz godną pozycję społeczną. Być może właśnie dlatego jest symbolem miłości i władzy. Przybiera barwy od delikatnego różu do purpury, jednak najbardziej pożądany odcień to tzw. „gołębia krew” występująca w rubinach z Birmy, czyli czerwona z lekkim niebieskim odcieniem.

rubin gołębia krew

Królewski szafir

Perfekcyjnie łączy w sobie dostojny chłód i przejmującą głębię. Starożytne cywilizacje wierzyły, że szafiry to święte kamienie prawdy, natomiast buddyści do dziś uważają go za talizman małżeńskiego szczęścia, symbolizującego pokój, przyjaźń i stałość. Jednym z najsłynniejszych szafirów na świecie jest 182-karatowa Gwiazda Bombaju – szafir gwieździsty, który należał do amerykańskiej aktorki kina niemego – Mary Pickford.